Aranżacja salonu, to takie proste!

Salon to taki pokój w domu czy mieszkaniu, który  powinien być punktem centralnym i wspólnym miejscem do spędzania czasu całej rodziny, przy okazji, będąc wizytówką domowników i pokojem do przyjmowania gości. Oprócz atutów wizytowych, warto żeby salon został zaaranżowany według potrzeb domowników, ponieważ to oni spędzą tam większość swojego czasu.

W zależności od indywidualnych potrzeb, różnić będzie się dobór poszczególnych mebli, dodatków dekoracyjnych, wzornictwa czy kolorów. Czym zatem kierować się, wybierając meble do salonu? Przede wszystkim, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie cechy mają spełniać meble do salonu? Czy najważniejsza jest kwestia estetyki oraz dopasowania do ogólnej aranżacji wnętrza? A może funkcjonalność, polegająca na dodatkowych atrybutach mebli, które oprócz podstawowej swojej funkcji, wzbogacone są o dodatkowe zastosowania? Dla wielu komfort stanowi najlepszy wyznacznik wyboru. Niektórzy chcieliby zawrzeć wszystkie te możliwości w jednym produkcie. Niewątpliwie, poznanie własnych oczekiwań, pozwoli na świadomy wybór i znacznie ułatwi poszukiwanie konkretnych modeli.

Meble do salonu, czyli co wybrać poza sofą?

Z pewnością każdy się zgodzi, że w salonie nie może zabraknąć wygodnego siedziska. Jeśli rodzina spędza tam wspólnie czas, to przecież musi znaleźć miejsce, by wygodnie się rozsiąść. Mnogość propozycji pozwala wybrać model najodpowiedniejszy z dostępnych ofert. Kompaktowe kanapy i wersalki sprawdzą się w pomieszczeniach małych, w których przestrzeń nie pozwala na większe formaty siedzisk. Jednak odpowiednio dobrany kolorystycznie model, pozwoli optycznie zwiększyć salon. Wariacja wzorów umożliwia wzbogacenie aranżacji wnętrza lub wręcz przeciwnie- stonowanie jej. W przypadku większych salonów można zdecydować się na narożniki, które zajmują więcej przestrzeni, ale automatycznie mają także więcej miejsc siedzących.

Sklep meblowy Warszawa znajdziesz na stronie Radius Centrum – sprawdź wiele dostępnych ofert

Do kompletu można dopasować spójne aranżacyjnie fotele lub mniejsze pufy i kwestia siedzisk zostaje rozwiązana. Jednak meble do salonu to nie tylko sofy i kanapy, lecz także wracające do łask meblościanki lub pojedyncze elementy takie jak: komody, witryny czy półki. Wybór meblościanki niweluje problem kompletowania poszczególnych części mebli, co jest dość wygodne, ale jednocześnie pozbawia radości urządzania wnętrza. Z kolei zakup pojedynczych mebli daje możliwość swobodnej aranżacji, mieszania stylów i sprawdza się w małych wnętrzach, które nie zmieściłyby długiego rzędu mebli w postaci meblościanki. Wybór pozostaje jednak kwestią indywidualną.

Siła dodatków

Kanapa być może jest podstawowym elementem wystroju salonu, jednak dodatki świadczą o jego charakterze. Wszystkiego rodzaju plakaty, obrazy, kwiaty czy drobne figurki nadają pomieszczeniu niepowtarzalny klimat i świadczą o guście właściciela. Dowolny sklep meblowy oferuje szeroką gamę dodatków, które wzbogacą każdą aranżację. Te elementy ozdobne wybierane są ze względu na określony styl aranżacji. Im wnętrze bardziej minimalistyczne, tym mniej ozdób.

Share This Post

Post Comment