Aspekt technologicznych nowinek

Prawdopodobnie niektórzy zadają sobie pytanie: z jakiej przyczyny pionierskie techniki są aż tak niebezużyteczne i chętnie użytkowane? Otóż odpowiedzią może być fakt, że człowiek jest jednostką jaka została skonstruowana do tego, żeby się rozwijać. W momencie kiedy nikt nie inwestowałby w tego typu przedsięwzięcia, z całą pewnością nie byłoby dzisiaj komputerów, telewizorów, a może nawet żarówek lub prądu elektrycznego i nadal egzystowalibyśmy w jaskiniach, żywiąc się surowym mięsem.

Wszystkie pionierskie techniki powodują pewien krok na przód, w czas przyszły, a równocześnie powstanie czegoś gruntownie nowego.
Egzystujemy w czasach, kiedy na co dzień pojawiają się pionierskie techniki, nowatorskie zaawansowane sprzęty mające umilić ludziom życie, polepszyć jego jakość czy usprawnić pracę. Nie każdy homo sapiens ma dostęp do wszelkich zdobyczy technologii, ale jest jedna rzecz, o której zdają sobie sprawę i której używają obecnie prawie wszyscy – to znaczy Internet. Jest to globalna sieć, do jakiej prawa roszczą sobie Amerykanie, a która w realności powstała we Francji, gdzie służyła jako wewnętrzna sieć do przekazywania informacji w pewnej jednostce gospodarczej.

Wynalazek ten był tak stosowny, że w ciągu paru lat opanował cały świat. Ogólnoświatowa sieć jest kopalnią informacji – wypróbowanych bądź też wątpliwych. Można tam odkryć wszystko, co jedynie przyjdzie nam do głowy: przepisy na ciasto, na trutkę, instrukcje budowy domów czy konstruowania rozmaitych niebezpiecznych przedmiotów. W Internecie powstają także nieustannie oryginalne portale informacyjne oraz społecznościowe, gdzie ludzi z rozkoszą dzielą się zdają sobie sprawę z tego i nawiązują znajomości. Dostęp ma każdy i jest on gratisowy. Z popularności Internetu korzystają też producenci oraz usługodawcy, oferujący tam swoje artykuły.

Z sieci korzystają politycy oraz szefowie państw, łącznie z Watykanem – który przecież stereotypowo jest przeciwny postępowi oraz nauce. Nie tak dawno były papież Benedykt XVI wszedł w nowiutką erę wysyłają główną wiadomość na Twitterze!

Share This Post

Post Comment