Dlaczego mieszkania z rynku wtórnego są cały czas popularne?

Statystyki pokazują, że mieszkania z rynku wtórnego mają wielu swoich zwolenników. Oczywiście, nie brakuje w naszym kraju osób, które biorą pod uwagę jedynie nieruchomości od dewelopera. Chcą bowiem od samego początku decydować o wszystkich elementach i finalnym wyposażeniu itp. Co jednak powoduje, że mieszkania używane też są brane pod uwagę w trakcie wyboru nieruchomości?

Korzystne ceny

Przede wszystkim są to aspekty cenowe. Dla dużej liczby kupujących ma to gigantyczne znaczenie. Chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że zakup nawet małej kawalerki w dużym mieście to wydatek rzędu powyżej 100 000 zł. Są to ogromne pieniądze. Nie może zatem dziwić, że dużo ludzi ogląda każdy grosz przed wydaniem. Warto wiedzieć, że nieruchomości od dewelopera kosztują finalnie zdecydowanie więcej, niż w ogłoszeniu. Dlaczego? Trzeba zaznaczyć, że takie mieszkania muszą być bowiem jeszcze poddane wielu czynnościom. Chodzi o to, że trzeba zamontować podłogi, położyć płytki w łazience itp. Dla niektórych jest to zaleta, ponieważ mogą od samego początku decydować o każdym, nawet najmniejszym elemencie. Druga strona medalu jest jednak taka, że przyjmuje się, że koszt urządzenia m2 to mniej więcej 1000 zł. Łatwo zatem obliczyć, że ludzie, którzy chcą kupić mieszkanie na przykład o powierzchni 60 m2 muszą liczyć się z wydatkiem w granicach 60 000 zł większym, niż cena podana w ogłoszeniu. Mieszkania z rynku wtórnego są pod tym względem zdecydowanie tańsze. Może nie są nowe, ale większość rzeczy jest już zainstalowanych. Czasami wystarczy tylko odświeżyć pewne elementy, aby cieszyć się naprawdę gustownie urządzonym kątem.

Szybkie pożyczki pod zastaw nieruchomości dostępne są na stronie skup-nieruchomosci24.pl – zobacz więcej

Dogodna lokalizacja

Warto zaznaczyć, że niektóre mieszkania z rynku wtórnego charakteryzują się bardzo dobrą lokalizacją. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest bardzo prosta. Takie nieruchomości były budowane kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat temu. Powstawały one zazwyczaj w bardzo dobrych lokalizacjach. Jest to zatem świetna opcja dla wszystkich ludzi, którym zawsze śpieszy się do pracy, szkoły dzieci itp. Nie brakuje osób, które chcą mieszkać możliwie jak najbliżej centrum danego miasta. Wszystko dlatego, że błyskawicznie można dotrzeć do wielu ważnych miejsc. Warto zaznaczyć, że niektóre nowe nieruchomości nie gwarantują takiego przywileju. Nic więc dziwnego, że bardzo dużo osób chętnie bierze pod uwagę mieszkania z rynku wtórnego.

Pomysł na inwestycję

Trzeba zaznaczyć że bardzo dużo osób kupuje specjalnie mieszkania z rynku wtórnego, które są obecnie do remontu. Dlaczego? W celach inwestycyjnych. Należy podkreślić, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyremontować takie nieruchomości i potem sprzedać po zdecydowanie wyższej cenie. Jest to szczególnie dobra opcja w przypadku ludzi, którzy znają się na remontach, albo mają znajomych, którzy za relatywnie niewielkie pieniądze podejmują się konkretnego zadania. Dzięki temu można zarobić kilka procent, co przy dużych cenach początkowych daje naprawdę bardzo atrakcyjne sumy.

Share This Post

One Comment - Write a Comment

  1. Bardzo ciekawy artykuł, jestem bardzo podobnego zdania 🙂

    Reply

Post Comment