Jak utrzymać czystość w łazience?

Każdy człowiek spędza w łazience statystycznie około dwa lata. Warto zatem zadbać, by pomieszczenie było wygodne, a biorąc również specyficzną rolę – bezpieczne dla zdrowia, czyli przede wszystkim czyste. W jaki sposób to zrobić? Z licznych badań wynika, że zdecydowana większość kobiet sprząta łazienkę w celu uzyskania lśniących powierzchni, a także zapachu w pomieszczeniu. Bardzo rzadko celem sprzątania jest pozbycie się drobnoustrojów, ponieważ kobiety są zdania, że w domu nie ma niebezpiecznych bakterii dla zdrowia.  

Co z nami mieszka?

Łazienka jest najbardziej ulubionym miejscem groźnych bakterii. Do zdecydowanie najgroźniejszych należą: Salmonella, pałeczka ropy błękitnej, Klebsiella, czy E-coli. bakterie te skupiają się przede wszystkim w muszli klozetowej, wannie, brodziku oraz umywalce. Osoby, które nie będą przestrzegały zasad higieny doprowadzą do sytuacji, w której bakterie będą mieszkały także w kubkach do płukania zębów, szczoteczkach, mydelniczkach, a także ręcznikach i gąbkach.

Sprawdź stronę http://generalfresh.pl/ wiele skutecznych środków do czyszczenia – zadbaj o porządek w domu

Jak zadbać o czystość w toalecie?

Ubikacja jest miejscem, do którego trzeba się szczególnie przyłożyć podczas codziennych porządków. Przy tym pomieszczeniu zdecydowanie nie wystarczy jedno sprzątanie w tygodniu polegające na umyciu podłogi czy urządzeń sanitarnych. Sedes rekomenduje się czyścić przynajmniej trzy razy w tygodniu preparatem, który zawiera środek dezynfekujący. Przy czyszczeniu toalety zdecydowanie najlepsze preparaty są pakowane w pojemniki zawierające  specjalną zakrzywioną, a także długą końcówkę pozwalającą na wprowadzenie środka pod kołnierz sedesu. Zarazki będę regularnie usuwane, gdy każdego wieczoru do muszli zostanie wlany środek dezynfekujący rozprowadzony szczotką po powierzchni i pozostawiony do rana. Warto to uczynić, gdy wszyscy domownicy już skorzystają z łazienki. Pomocne mogą być zawieszone w muszli specjalne płyny, kostki lub żele. Znaczna większość z nich nie tylko przyjemnie pachnie, ale również zawiera środek wybielający oraz dezynfekujący, który zostaje przez spłukującą wodę rozprowadzony po ścianach sedesu.

Jak zadbać o czystość w łazience?

Rekomenduje się dokładnie myć wannę oraz brodzik po każdej kąpieli. Warto powierzchnie umywalek, a także wanien i brodzików czyścić zdecydowanie łagodniejszymi środkami w żelu. Preparaty o takiej konsystencji doskonale trzymają się czyszczonej powierzchni, dzięki czemu znacznie szybciej zabijają zarazki. Warto używać także delikatnych celulozowych gąbek. Oprócz drobnoustrojów świetnie w łazience czują się także pleśnie i grzyby. Do ich ulubionych miejsc zaliczyć można zakamarki przy umywalkach, wannach, a także brodzikach, gdzie jest nie tylko ciepło, ale również wilgotno. W celu skutecznego pozbycia się intruzów należy wykorzystać preparat dezynfekujący w sprayu. Spryskiwacz pozwala na rozpylenie środka czyszczącego w zdecydowanie najbardziej niedostępnych zakamarkach. Jest godny rekomendacji, ponieważ zabija bakterie E-coli, Listeria monocytogenes, a także Stophylococcus aureus, które wywołują takie choroby jak: zapalenie opon mózgowych czy odczynowe zapalenie stawów.

Share This Post

Post Comment