Kiedy korzystać z usług doradcy kredytowego?

Z pewnością wiele osób nie jest dziś sobie w stanie wyobrazić życia bez jakichkolwiek kredytów. Niemniej jednak, nieumiejętne ich zaciąganie często sprawia, że więcej się na tym traci niż zyskuje. Stąd też jeśli posiada się umiejętności pozwalających kierować w odpowiedni sposób swoimi kredytami, warto poprosić o pomoc doradcę kredytowego.

Komu pomaga doradca kredytowy?

Niewątpliwie, kompetencje doradców kredytowych są duże, mogą być oni pomocni w różnych sytuacjach. Najogólniej, zajmują się oni finansami swoich klientów, a szczególnie kredytami, które oni zaciągnęli lub też zaciągnąć planują.

Doradca kredytowy na początku zwykle stara się przede wszystkim poznać sytuację finansową klienta. Chodzi o jego zarobki, o to, czy posiada stałą pracę oraz jakimi dobrami stałymi dysponuje. To wszystko pozwala między innymi ocenić zdolność kredytową klienta. Ponadto, doradca kredytowy przed podjęciem działań powinien również zostać poinformowany o tym, jakie kredyty posiada klient oraz w jakim stopniu zostały one już spłacone.

Tomasz Wostal – niezależny doradca kredytowy – zobacz usługi na tomaszwostal.pl

http://tomaszwostal.pl/

Nowy kredyt

Często klienci doradcy kredytowego wymagają od niego, aby pomógł im znaleźć dobry kredyt. Potrzebują oni np. kupić nowy samochód, czy mieszkanie, nie wiedzą jednak w jaki sposób mogą znaleźć oferty kredytów, które spełnią ich oczekiwania. Doradca kredytowy w takiej sytuacji powinien zaoferować swojemu klientowi przedstawienie przynajmniej kilku różnych ofert z różnych instytucji finansowych. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że jeśli doradca kredytowy przedstawia jedynie oferty z jednego konkretnego banku coś jest nie tak. Zwykle oznacza to, że dostaje on wynagrodzenie za polecanie kredytów danej instytucji, nie oznacza to natomiast, że kredyty te faktycznie są najlepsze na rynku.

Kredyt na spłatę pożyczek

Warto zauważyć, że ludzie zaciągają kredyty z różnych powodów. Niektórzy chcą kupić coś nowego, inni natomiast chcą spłacić stare pożyczki. Ci drudzy nie zwracają się więc do doradcy kredytowego po to, aby znaleźć jak najwyższy kredyt, lecz raczej aby znaleźć jakikolwiek rozwiązanie, dzięki któremu w końcu uda im się wydostać z długów.

Oczywiście, kredyt na spłatę pożyczki często może być dobrym pomysłem. Jednakże, trzeba wiedzieć jaki kredyt zaciągnąć, aby faktycznie miało to sens. Wiele osób daje się nabrać na kredyty od firm, które w ogóle nie sprawdzają zdolności kredytowych swoich klientów. W takich firmach najłatwiej jest zapożyczyć się osobom, które mają duże długi. Niestety zwykle nie rozwiązuje to żadnych problemów, gdyż kredyty zaciągane w ten sposób należą do najmniej opłacalnych na rynku. W konsekwencji brania takich pożyczek ogólny dług nie maleje, lecz zwykle jeszcze rośnie. Doradca kredytowy powinien więc przestrzec swojego klienta przed tego typu ofertami. W zamian ma on za zadanie znalezienie takiego kredytu, który pomoże uporać się z problemem zadłużenia. Chodzi tu o kredyt o jak najniższym oprocentowaniu z wydłużonym czasem spłaty. Dobrym rozwiązaniem jest też często tak zwany kredyt konsolidacyjny. Nie tyle jest to nowa pożyczka, co raczej zebranie wszystkich kredytów w jeden.

Share This Post

Post Comment