Zachwycające skarbce Ameryki Południowej – Peru i Urugwaj

Ameryka Południowa wielu ludzi zachwycała własnym orientalizmem. Podróże w te miejsca nie przystawały niemniej jednak do najbezpieczniejszych. Zmniejszenie przestępczości sprawiło, że turystyka zdołała się tam rozwinąć. Jednym z bardziej popularniejszych krajów stało się Peru. Tutaj odszukać można zapierające dech w piersiach góry, rozległe pustynie, ładne, równikowe plaże i dżungle. Nowoczesne miasta oferują porywające noclegi oraz co niemiara atrakcyjnych rozrywek.

Mówiąc o Peru nie wolno zapomnieć o imponujących atrakcjach oraz objawieniach archeologicznych. Różnorodność pejzaży jest niepospolitą atrakcją dla badaczy przyrody. Turyści mogą błądzić jednego dnia przez ośnieżone górskie szczyty, po czym udać się na wybrzeża. Zima w Peru trwa od czerwca do września. W tym czasie dniami jest względnie ciepło, jednak w nocy temperatura jest na minusie. Deszczowe, przelotne deszcze występują od grudnia do kwietnia. Jednakże taka pogoda występuje wyłącznie w górach, w stolicy, Limie jednak praktycznie przenigdy nie pada. To samo tyczy się innych większych miast.
Ameryka Południowa mozolnie musiała przekonywać wędrowców do odwiedzenia swoich państw. Turystyka do niedawna doświadczała tam zastój. Dopiero po politycznej stabilizacji sytuacja ta ulegała powolnej zmianie. Wyjazdy do orientalnych krajów stały się nawet popularne. Takie odległe miejsca od zawsze pasjonowały hobbystów kultury.
Urugwaj słynie z imponujących noclegów i bogatego miejskiego nocnego życia. To małe państwo cieszy się wysokim standardem życia mieszkańców. Przyjeżdżający ludzie nie różnią się praktycznie standardem życia od tubylców. w następstwie tego też kraj ten znamionuje się najmniejsza przestępczością wśród krajów latynoskich tego kontynentu.

Stolica kraju, Montevideo słynie z niesamowitego rozwoju. Odwiedzający to miejsce są często zaskoczeni tak potężnym rozwojem gospodarczym. Urugwaj jest w związku z tym perełką Ameryki Południowej. Przyjeżdżając tam można zmienić zdanie o całym tym orientalnym kontynencie. Wybitnie kultowym sportem jest piłka nożna.

Share This Post

Post Comment